Wizualizacja Danych

5 powodów dla których warto wybrać Power BI.

Power BI został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy potrzebowali połączyć się ze swoimi danymi i stworzyć prosty raport na zasadzie “przeciągnij i upuść”. Dzięki prostocie i zastosowaniu funkcji, które znamy z Excela, będącego sercem Power BI, zdecydowanie się to udało.

Power BI został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy potrzebowali połączyć się ze swoimi danymi i stworzyć prosty raport na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Dzięki prostocie i zastosowaniu funkcji, które znamy z Excela, będącego sercem Power BI, zdecydowanie się to udało.

Co przemawia za Power BI?

Po Power BI warto sięgnąć dlatego, że daje nam możliwość podłączenia się do wielu różnych źródeł danych. Możemy korzystać z wizualizacji, które są wbudowane w Power BI, jak i tych, które można bezpłatnie pobrać ze sklepu. Daje nam to bardzo szeroki zakres możliwości pod względem wizualnym w naszych raportach.

Co więcej, możemy publikować nasze raporty mobilnie, mając do nich dostęp ze smartfonów, oraz zautomatyzować procesy odświeżania danych poprzez ustawienie odświeżania ze źródła danych na konkretny dzień i godzinę w tygodniu.

Kluczowe jest również to, że interfejs w Power BI jest bardzo podobny do tego, który znamy z Excela. Korzystając z Power BI w rzeczywistości korzystamy z tego, co już w dużej mierze znamy, a co daje nam ogromne możliwości w zakresie analizy danych.

Analityk z bogatym doświadczeniem biznesowym, który podzieli się najlepszymi praktykami wdrożeń Power BI w różnych obszarach.
Zobacz profil
×
Analityk z bogatym doświadczeniem biznesowym, który podzieli się najlepszymi praktykami wdrożeń Power BI w różnych obszarach.
Zobacz profil
Latest Posts