Hurtownia Danych

Czwartki z Data – Azure Synapse Analytics Overview

Z przyjemnością zapraszamy na nowy sezon Czwartków z Azure, tym razem w całości poświęcony tematom Data&AI na platformie Microsoft Azure. Czwartki z Data to seria regularnych wirtualnych spotkań, podczas których eksperci Microsoft i nie tylko, przybliżą Państwu różnorodne scenariusze i usługi związane z danymi i sztucznej inteligencją w Azure.

Tradycyjne hurtownie danych, jak i rozwiązania Business Intelligence nie spełniają już pokładanych w nich oczekiwań. Duża zmienność danych i różnorodność źródeł, w tym danych z obszaru Big Data i IoT, powodują, że biznes ma zupełnie inne wymagania wobec analityki, zarówno tej klasycznej, jak i zaawansowanej. Czy odpowiedzią na takie potrzeby jest Azure Synapse Analytics? Dołącz do webinaru i poznaj 5 najważniejszych zalet Azure Synapse Analytics.

Kiedy? 

22 października 2020 r. (czwartek), godz. 14.00-15.00

Dla Kogo?

dla osób technicznych i technicznie decyzyjnych, które są na początku swojej przygody z chmurą. Udział w webinarze nie wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu chmury obliczeniowej, danych i sztucznej inteligencji.

Prelegenci:

Marek Pyka Cloud Solutions Architect w firmie Microsoft

Zanim dołączył do firmy Microsoft przebył długą drogę od testera zabezpieczeń systemów IT, przez certyfikowanego trenera technologii zabezpieczeń, do architekta rozwiązań chmurowych. Wieloletni wykładowca akademicki i pracownik naukowy. Pasjonat technologii chmurowych, zagadnień sztucznej inteligencji i obszarów bezpieczeństwa systemów przetwarzania danych w chmurze. Prelegent na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych. Pięciokrotnie nagrodzony tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Cloud and Datacenter Management. Posiadacz licznych certyfikatów technologicznych i biznesowych. Współpracując z międzynarodowymi zespołami Microsoft, wspiera największe Polskie organizacje w realizacji projektów Data Science, Cyfrowej Transformacji środowisk IT oraz adopcji usług chmurowych i mechanizmów bezpieczeństwa w procesach biznesowych.

Bartłomiej Graczyk Lead Cloud Solution Architect, Data& AI, Microsoft

Niemal dwie dekady doświadczenia w projektowaniu, wdrażaniu i optymalizacji rozwiązań z obszaru Business Intelligence i Data Warehouse. Przez ostatnie lata współpracuje z klientami i partnerami Microsoft, transformując ich rozwiązania z obszaru danych do chmury publicznej. Jeden z głównych ewangelistów technologii, takich jak Power BI, Azure Data Explorer czy Azure Synapse Analytics w Polsce i CEE. Ceniony ekspert w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor wielu publikacji oraz prelegent na konferencjach i warsztatach technologicznych. Ma liczne certyfikacje, m.in. Microsoft Certified Trainer, MCSE Business Intelligence & Data Platform. W latach 2013-2015 uhonorowany tytułem MVP w kategorii SQL Server | Data Platform.

źródło: https://info.microsoft.com/