Hurtownia Danych

Czwartki z Data Analiza tekstów i obrazów z Azure Cognitive Search 19 listopada 2020 r.

Microsoft ma przyjemność zaprosić na nowy sezon Czwartków z Azure, tym razem w całości poświęcony tematom Data&AI na platformie Microsoft Azure. Czwartki z Data to seria regularnych wirtualnych spotkań, podczas których eksperci Microsoft i nie tylko, przybliżą Państwu różnorodne scenariusze i usługi związane z danymi i sztucznej inteligencją w Azure.


Jeżeli dane są nową ropą, to większość ich złóż przypada na teksty, obrazy i filmy. Łatwiejsze w analizowaniu dane tabularyczne stanowią tylko około 20% wszystkich danych cyfrowych. Nieustrukturyzowane lub częściowo ustrukturyzowane dane, takie jak teksty i obrazy, muszą zostać najpierw przekształcone do postaci tabularycznej, zanim będziemy mogli przeanalizować je przy użyciu popularnych narzędzi, takich jak Excel, Power BI czy Tableau. Celem sesji jest przedstawienie metod automatycznego wydobywania informacji z tekstów i obrazów przy użyciu usług Azure Cognitive Search.


Kiedy:

19 listopada 2020 r. (czwartek), godz. 14:00-15:00


Gdzie:

platforma ON24 (konieczna rejestracja)


Dla kogo:

Dla osób technicznych i technicznie decyzyjnych, które są na początku swojej przygody z chmurą. Udział w webinarze nie wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu chmury obliczeniowej, danych i sztucznej inteligencji.

źródło: https://info.microsoft.com/