Hurtownia Danych

Czwartki z Data #4: Azure Data Factory – 5 sposobów na transformację danych w chmurze

Microsoft ma przyjemność zaprosić na nowy sezon Czwartków z Azure, tym razem w całości poświęcony tematom Data&AI na platformie Microsoft Azure. Czwartki z Data to seria regularnych wirtualnych spotkań, podczas których eksperci Microsoft i nie tylko, przybliżą Państwu różnorodne scenariusze i usługi związane z danymi i sztuczną inteligencją w Azure.


Początkowo ADF był jak jedna z postaci filmu Barei – z zawodu był jedynie dyrektorem zdolnym do wydawania poleceń. Wiedział kiedy i komu wydać polecenie. Jednak jego klienci chcieli czegoś więcej – aby część zadań wykonywał on sam tak, jak jego koledzy z innych departamentów i firm. Stopniowo uzyskiwał możliwość posługiwania się pakietami SSIS, wznoszenia ścian danych z Databricks czy też zaadoptował tak lubiane przez analityków Power Query. Na tej sesji zobaczymy jak można zrealizować ten sam scenariusz transformacji danych na pięć różnych sposobów i to wszystko przy pomocy naszego dyrektora ADF.


Kiedy:

12 listopada 2020 r. (czwartek), godz. 14:00-15:00


Gdzie:

Platforma ON24 (konieczna rejestracja)


Dla kogo:

Dla osób technicznych i technicznie decyzyjnych, które są na początku swojej przygody z chmurą. Udział w webinarze nie wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu chmury obliczeniowej, danych i sztucznej inteligencji.

 

 

źródło: https://info.microsoft.com/